O Klękosiadach

ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE

Klękosiad przybliży Ciebie do zdrowszego życia.

Każdy z Nas w swoim życiu dąży do wygody. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, ale czy zdrowe dla naszego ciała?
Otóż nie. Od dawna wiadomo, że np. wygodne siedzenie przed komputerem w pracy, czy też relaks przed telewizorem w domu nie wpływa dobrze na nasze ciało, ponieważ przyjmujemy wtedy nieprawidłową postawę ciała. Dzieje się tak dlatego, ponieważ ciężar ciała jest rozkładany w nieodpowiedni sposób, szkodliwie napinane są różne partie mięśni, czy też ugniatane są niektóre kręgi.

Najczęstszymi skutkami wad postawy są skolioza(boczne skrzywienie kręgosłupa), kifoza(zaokrąglone plecy), czy też lordoza(wygięcie kręgosłupa do przodu).

Wadliwa postawa naszego ciała ma wpływ np. na nasz układ trawienny, czy też układ nerwowy.KRZESŁO

NIEPRAWIDŁOWA POSTAWA

Krzesło

KLĘKOSIAD, CZY KRZESŁO?

ZDECYDOWANIE KLĘKOSIAD

Klękosiad, czy też klęcznik przeznaczony jest do długotrwałej pracy siedzącej np. przed komputerem. Coraz częściej można spotkać pracowników biurowych, którzy korzystają z krzesła rehabilitacyjnego w pracy, ponieważ klękosiad jest o wiele wygodniejszy i zdrowszy dla naszego kręgosłupa.

Przede wszystkim nie jest to mebel ozdobny. Jest to urządzenie, które pozwala nam pracować przez kilka godzin w pozycji siedzącej bez odczuwania jakichkolwiek bóli kręgosłupa. Przez wiele osób klękosiad jest traktowany jako przyrząd do wypoczynku, czy też jako profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny.

Pozycja przyjmowana na krzesłach z podparciem pod kolanami powinna być wygodna i relaksująca.
Taką pozycję gwarantują certyfikowane produkty medyczne


KLĘKOSIAD

PRAWIDŁOWA POSTAWA

Klękosiad

KLĘKOSIAD WYMUSZA PRAWIDŁOWĄ POSTAWĘ KRĘGOSŁUPA

Klękosiad - Prawidłowa Postawa
Klekosiad - Prawidłowa PostawA